PodcastyRetro noty

Retro noty 58: Martin Galway a jeho hudba

Jarda Konáš přináší profil chiptunového skladate Martina Galwaye.

Mezi herními skladateli je řada výrazných osobností i hvězd, ale kdybychom si chtěli vyjmenovat vyloženě otce zakladatele, výběr by se nám rychle zúžil. Martin Galway mezi ně ovšem bezpochyby patří. Začínal už jako teenager a legendou branže se stal ve věku, kdy do ní řada jiných teprve vstupuje.

RETRO NOTY O MARTINU GALWAYOVI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Jeho dílo je spjaté hlavně s počítačem Commodore 64, kde se podílel na řadě her jako Arkanoid, Wizball nebo Comic Bakery, spjatý je ale i se sériemi Wing Commander nebo Ultima. Skladatelství už nechal dávno za sebou, s nástupem novějších technologií se začal věnovat hernímu zvuku v mnohem širší perspektivě, přesto během své dřívější tvorby dokázal prošlapat cestu následovníkům v oboru a nemalou měrou se podílel i na prozkoumávání technických možností, co všechno ho tehdejší počítače nechají ještě složit. V aktuálním dílu podcastu Retro noty si můžete poslechnout jeho příběh.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *