PodcastyRetro noty

Retro noty 56: Keiichi Okabe – Tekken, Nier a další

Jarda Konáš vám přináší profil japonského skladatele Keiichi Okabeho.

Keiichi Okabe nepatří mezi výrazné hvězdy herní hudby. Kromě toho, že se na řadě titulů spíše spolupodílel nebo do nich složil jen malou část soundtracků, se zároveň plně věnuje manažerské práci ve vedení svého hudebního studia MoNACA. Přesto se jeho tvorbě v domovském Japonsku nevyhnete a řada her s jeho rukopisem uspěla i na západním trhu.

RETRO NOTY O OKABEHO HUDBĚ USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

To je případ her Nier a Nier: Automata, dvou titulů, které jsou považovány za Okabeho dosavadní skladatelský vrchol a autor za svou práci po zásluze sklidil řadu ocenění. Okabe je ale výrazně podepsaný i pod herní sérií Tekken a podílel se třeba na hudbě do Ridge Racera, zároveň ale díky své domovské zemi pracoval na pár podivných titulech, které by mimo Japonsko pro svou ujetost neuspěly. To všechno si poslechneme v tomto díle podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *