PodcastyRetro noty

Retro noty 53: Hudba značky Pokémon

Jarda Konáš se tentokrát vydává vstříc Pokémonům a přináší přehled herní hudby, která pod značkou vznikla.

V současné popkultuře bychom nenašli moc značek populárních stejně jako Pokémon. Videoherní série letos slaví čtvrtstoletí od prvního dílu, což je, s kadencí jedné hry na zhruba dva roky, už solidní řádka titulů. A právě na ně se podíváme v aktuálním díle Retro not.

RETRO NOTY O POKÉMONECH USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Od prvního Red & Green až po nedávno vydaný remake Brilliant Diamond & Shining Pearl, každý díl býl něčím specifický a hlavně na nich šlo krásně sledovat vývoj handheldových konzolí. A to včetně postupné evoluce herní hudby, která na takových platformách zprvu narážela na výrazné limity, ale postupem času se díky technologickému vývoji směle vyrovnala standardům typickým pro velké konzole. Tak tedy vzhůru Pokémonům vstříc!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *