PodcastyRetro noty

Retro noty 46: Pohádkově hrdinský étos série Zelda

Soundtracky série Zelda jsou skvostné a Jarda Konáš vám je v tomto podcastu představí.

Herní série Zelda je tu s námi už pětatřicet let. Zažila několik generací jak hráčů, tak herních konzolí a s tím, jak se vyvíjela technická kvalita, vyvíjel se i zvukový a hudební doprovod. Přesto si Zelda dokázala po celou dobu udržet na svých soundtracích svou typickou atmosféru, originalitu i moment překvapení. Pro hudbu Zeldy je typická hravost, pohádkovost, ale i určitá obsese nestát na místě. Skladaté se u zeldích titulů točili jako na orloji a s výjimkou legendárního Koji Konda se málokdo podílel na více dílech.

RETRO NOTY O SÉRII ZELDA USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Je to zvláštní přístup, který můžeme pozorovat u jiných japonských značek, například Resident Evil, ale v rámci angloamerického herního průmyslu je to věc nevídaná. V žádném případě to ale sérii Zelda nijak neubližuje, ba naopak, ta hudba kvete do krásy a třeba ta k poslednímu dílu Breath of the Wild patří mezi nejhezčí herní soundtracky minimálně minulé dekády. Tak si pojďme v tomto podcastu poslechnout, jak to s tou Zeldou celé bylo…

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *