NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 76: Bloudění směrem k technologiím – část 3

Je tady závěrečný díl opusu Michala Rybky o cestě lidstva k technologiím!

Ve třetí části se podíváme obecně na augumentace neboli rozšíření lidských schopností. Pod tím si můžeme představit třeba dopravu, která augmentuje kam se dostaneme, telefon, který augumentuje komunikaci, nebo nástroje, které nám umožňují pracovat s daty nebývalým způsobem. Augumentovaný svět ovšem vede k určité ztrátě kontroly a Wolf si položí otázku, co se stane, když přestaneme rozumět vlastním technologiím?

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Finále je protkané myšlenkami na téma: Co se stane v případě, že překročíme singularitu a začneme se vézt na zádech AI? Může existovat partnerský vztah mezi lidstvem a umělou inteligencí? A jaké by mohl mít obrysy.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *