PodcastyWolfcast

Wolfcast 19: CPU Wars – AMD vs. Intel

Kdo dělá lepší procesory? Na to není lehká odpověď, historie celého sporu je však v podání Michala Rybky více než elektrizující!

Stály skoro na stejné startovní linii: Intel byl založen roku 1968, AMD jen s maličkým skluzem o rok později. Cílem obou bylo podílet se na velkolepém rozvoji výpočetní elektroniky svými komponenty. A proto se na nějaký čas stali i nejlepšími kamarády, kteří mezi sebou sdíleli designy nových čipů. Ale, jak to tak ve správných dramatech bývá, nejlepší přátelství prošlo mnoha testy a nakonec se rozpadlo. Každá strana šla do ringu s vlastním výrobkem a vytvořila kolem sebe vlastní fanouškovské party. Jak to všechno bylo vám poví Michal Rybka a Martin Vaňo v dalším Wolfcastu.

WOLFCAST O VÁLKÁCH MEZI INTELEM A AMD SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Michal ale nezůstává jen v minulosti. Od prvních kroků a strategií obou firem se probíjí až do současnosti. Jaká je pozice procesorů od AMD a Intelu dnes, co jí podpírá a proč dostala Lisa Su 58,5 milionů dolarů se dozvíte, až si to poslechnete. Vlastně nás překvapuje, že to tu ještě čtete a neposloucháte!

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o uživatelských rozhraních, zobrazovačích nebo antitechnických hnutích nebo o vizionáři Douglasu Engelbartovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Wolfcast 19: CPU Wars – AMD vs. Intel

  • Skvele zaujimave rozpravanie, spomenuli sme si na casy odomykania procesoru tuzkou :-), a ze su Intel zmrdi vsetci dobre vieme 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *