PodcastyWolfcast

Wolfcast 09: Historie klávesnic

Ťukám, ťukáš, ťukáme. Ale na čem? Odpovědi Michala Rybky vás překvapí, protože zjistíte, že není klávesnice jako klávesnice.

Procesory, paměťová média, grafické karty a nyní klávesnice – Michal „RetroWolf“ Rybka se při odkrývání historie hardwaru nebojí ničeho. A že klávesnice jsou enormně zajímavá evoluční linka, to vám dokáže při popisování úplných začátků, při hodnocení komunistických klávesnicových zrůdností, ale také při odhalování funkčnosti a trvanlivosti membránových, magnetických a Hallovských kláves. Zejména podkapitola Zbrojováček (ano, klávesnice od Zbrojovky Brno) si zaslouží, abyste ji slyšeli!

WOLFCAST O HISTORII KLÁVESNIC SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Klávesnice patří do oblasti rozhraní „člověk-stroj“, do kterého spadá i joystick nebo myš a další ovladače, ale mezi nimi je nejdůležitější právě způsob, jakým zadáváme počítači příkazy – a na o je klávesnice jednoznačně nejlepší. Můžete sice na počítač křičet, kopat do něj nebo mu brečet do základní desky, ale tím docílíte maximálně toho, že se s vámi nebude bavit (někdy nikdy), a že si později přijdete tak trochu hloupě. Klávesnice oproti tomu poskytuje veškerý počítači srozumitelný komunikační arzenál.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *