NewsPodcastySvorky

Svorky: The Case of the Golden Idol (aka jedna nejlepších her roku 2022)

The Case of the Golden Idol pro vaše ctěné sluchovody rozeberou David Vávra, Pavel Dobrovský a Honza Olejník. 

Tajemné artefakty, tajná společenství a detektivní práce – to je The Case of the Golden Idol, nenápadná hra s neuvěřitelnou hratelností. Stáváte se v ní svědkem dramatických okamžiků, například vraždy, výbuchu nebo popravy a zkoumáte, jak k nim došlo. Vaše detektivní nástroje? Dedukce! Ano, tahle hra vás nechává domýšlet si logiku událostí podobně, jako to dělal Lucas Pope v Return of the Obra Dinn. Je to stejné? Ne. Je to lepší? Možná! Jistojistě jsme se však shodli na tom, že tenhle kousek by si neměl nechat uniknout nikdo.

SVORKY O THE CASE OF THE GOLDEN IDOL SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Kdo si při hraní vzpomene na Sherlocka Holmese, Edgara A. Poea nebo Julese Verna, ten nebude daleko od pravdy. Výtvarně i zápletkou se hra drží v mantinelech viktoriánské společnosti, přesto zemí původu není Velká Británie, ale Lotyšsko. I o tom se v podcastu bavíme. Ničeho se nebojte a dedukujte s námi!

Své postřehy a nápady nám pište do diskuze na Facebooku nebo do mailu retronationrulez@gmail.com. A jestli se vám povídání líbilo, tak nám napište recenzi a zhodnoťte na vaší podcastové platformě. A jestli se vám to líbilo ještě víc, tak zvažte, zda nechcete podpořit projekt Retro Nation na Patreonu. Kromě Svorek se scházíme několikrát týdně ve videích a podcastech, které se věnují klenotům z minulosti – videoherním i myšlenkovým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *