NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 96: Kuriozity v žánru bojových her

Bojové hry jsou dekády starý a značně košatý žánr. Vznikly legendární série jako Mortal Kombat nebo Street Fighter, na řadu titulů dodnes hráči vzpomínají s nostalgií.

Jenže pro samou klasiku se dnes už zapomnělo na obrovské kvantum průměrných kousků a experimentů, které se chtěly odlišit od konkurence a přitom vývojáři sami sebe zahnali do slepé uličky.

Street Fighter podle filmu, uhlazený Mortal Kombat pro mladší publikum, modelínoví bojovníci, prdy místo úderů i neporazitelný boss Jackie Chan. To vše kdysi spatřilo světlo světa v podobě kuriózních bojovek, na něž je možná lepší milosrdně zapomenout. Nebo naopak, není od věci si je připomenout, protože i přešlapy, chyby a podivné experimenty tvořily v devadesátkách fenomén bojových her. A právě o tom je tento díl podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *