NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 92: Hudba z Terminátora – historie her s Terminátorem a jejich soundtracky

Terminátor je kult. Sci-fi film z osmdesátek nabídl napínavou podívanou a jeho pokračování ze začátku devadesátek patří mezi ty vzácné případy, kdy „dvojka“ může být minimálně stejně kvalitní jako původní dílo. Není proto divu, že hry ze světa Terminátora vycházely jako na běžícím pásu.

Bohužel, až na výjimky šlo o průměrné a často bohužel podprůměrné tituly ždímající populární značku. Na druhou stranu, původní filmová hudba postavená na syntezátorech byla ideální pro adaptaci do videoher a je zajímavé sledovat, jak se s překlopením do tehdejších počítačů a konzolí skladatelé poprali.

Často přišli s novými nápady a i po letech dokázali nabídnout výtečný soundtrack, z něhož běhá mráz po zádech, i když jsme tu slavnou melodii slyšeli stokrát. Proto jsme se na toto téma zaměřili v tomto dílu podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *