PodcastyRetro noty

Retro noty 89: Garry Schyman – skladatel staré školy, podepsaný pod Bioshock či Shadow of Mordor

Garry Schyman patří, dalo by se říct, ke staré škole. Rozhodně jde o jednoho z nejstarších skladatelů, jací se v Retro notách objevili.

Herní kompozici totiž vystudoval v době, kdy byl herní průmysl ještě v plenkách nebo spíš ve svém pravěku. Však taky Schymanovi, původním povoláním filmovému skladateli trvalo, než se do her pustil.

Když se tak konečně stalo, pustil se do toho ovšem naplno. Je podepsán pod takovými kousky jako Bioshock, Middle-Earth: Shadow of Mordor, Destroy All Humans nebo Guild Wars 2, a kousek té své staré školy, výpravné orchestrální kompozice, přinesl do branže v době, kdy se v tom řada jeho kolegů teprve rozkoukávala. Letos sedmdesátiletý Schyman je nezastavitelný, pořád skládá, a tak se od něj nejspíš ještě nějaké další kouzelné kompozice dočkáme. Jeho dosavadní kariéru si prozatím připomeneme v tomto dílu podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *