PodcastyRetro noty

Retro noty 85: Tim Follin – jak z programátora vyrostl skladatel

Tim Follin není úplně typický skladatel. Celý život se považuje především za programátora a vývoji zvuku zasvětil většinu své práce v herní branži.

Už v patnácti letech měl na kontě první hry a z jeho tehdejší hudby je i dnes cítit, že technické rezervy vyvažoval teenagerovským elánem. Jeho kompozice sahají od ZX Spectrum přes Commodore 64, NES, SNES i první PlayStation po domácí počítače, ale okolo milénia se místo skládání naplno ponořil do technického vývoje.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

A protože se vždycky považoval za programátora, nikoliv za muzikanta, když se nakonec do branže před pár lety naplno vrátil, věnoval se vývoji indie her, které si mohl od základů sám vytvořit, včetně hudebního doprovodu. O Timu Follinovi, svérázném samorostu, jaký nemá mezi herními skladateli obdoby, je nový díl podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *