NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 80: Resident Evil 4 – kouzlo a mistrovství zvuku remaku hororové klasiky

Resident Evil 4 bývá považován mnohými hráči za nejlepší díl série. A protože je venku čerstvě jeho remake, krásně se nabízí srovnání obou her. Je na něm totiž poznat, jak se vyvinula dopředu nejen grafika nebo herní mechaniky, ale i možnosti zvukového a hudebního doprovodu.

Akustika prostředí, dynamika soundtracku nebo aranžérské trendy, to všechno se během dvou dekád posunulo a Capcom se s remakem RE4 neveze jen na vlně nějakých technických standardů. Jeho zvukový tým v řadě případů experimentuje s novými možnostmi a můžeme říct, že minimálně pro hororový žánr nové standardy přímo vytváří. Minimálně si s hudbou a zvukem umí vyhrát víc než řada jiných současných tvůrců herních hororů. A právě o tom všem budou tyto Retro noty. Zhasněte světla, zesilte zvuk, tenhle díl doporučujeme poslouchat ve tmě…

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *