PodcastyRetro noty

Retro noty 68: Vzdělávací hry

Jarda Konáš si pro vás připravil opět jeden tématický díl, tentokrát o hudbě ve hrách, které mají za úkol hráče poučit a vzdělat.

Mnozí to neuslyší rádi, ale škola se blíží. V dnešní době je úplně běžné používat při výuce videohry. Ty sice byly součástí herního průmyslu vždycky, ale často šlo o specifické, okrajové tituly dělané na zakázku bez komerčních ambicí, nebo naopak kopírovaly komerčně úspěšné tituly, na které se snažily nalepit vzdělávací element.

PODCAST USLYŠÍTE NA ANCHOR.FM! (KLIKNĚTE)

Mezi těmito dvěma póly pak existovala řada více či méně úspěšných pokusů dostat do dětí zábavnou formou vědomosti. Někdy šlo o slepou uličku, jindy naopak vznikla úspěšná herní série, která vydržela desítky let. Ba dokonce mají vzdělávací hry jeden nesmazatelný zářez – nejdéle vycházející sérii v historii herního průmyslu. O tom všem bude tento díl podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *