Nezařazené

Retro noty 65: Hudba série Final Fantasy

Série Final Fantasy je tu s námi už neuvěřitelných pětatřicet let. Za tu dobu prošla samozřejmě výraznou technickou proměnou, od konzole NES až po PlayStation 4 vedla cesta dlouhá. Zároveň ale vystřídala řadu rozmanitých vyprávěcích žánrů, prostředí, postav a taktéž hudebních poloh.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Ústředním skladatelem Final Fantasy byl Nobuo Uematsu a asi už tak navždy zůstane, ačkoliv se na posledních dílech podílel spíš symbolicky nebo dokonce vůbec. I tak ale docházelo k nečekaným rozdílům v jeho práci. Pro vývojáře ze Square bylo typické, že téměř každý díl Final Fantasy vyvíjeli trochu jinak, a díky tomu od začátku trochu jinak vznikal i hudební doprovod. A právě o tom si budeme povídat v aktuálním dílu podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Overcasts Pocket Casts Radio Public RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *