PodcastyRetro noty

Retro noty 51: Hudební historie zombie stříleček

Kosení zombíků si vyžaduje plně nabitý kvér a našláplý hudební podkres. Jarda Konáš vám představí, jak se soundtracky zombie stříleček vyvíjely v čase.

Nová hra Back 4 Blood je zatím posledním článkem v dlouhém řetězci her, ve kterých kosíte zombíky na sto způsobů. Když v roce 2008 vyšly hry Left 4 Dead, Dead Space a zdánlivě nenápadný multiplayerový zombie mód do hry Call of Duty: World at War, znamenalo to bez přehánění renesanci zombie akčních her a ta nastartovaná vlna trvá dodnes.

RETRO NOTY O ZOMBIE STŘÍLEČKÁCH USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Ale už předtím existovaly solidní akce se zombíky, namátkou jmenujme třeba Dead Rising nebo House of the Dead, ba dokonce by se dalo jít mnohem, mnohem dál až kamsi do herního pravěku, protože už na Commodore 64 vycházely první akční hry se zombíky. A právě proto bude tento díl věnovaný historii zombie her. Nikoliv hororů – Alone in the Dark nebo Resident Evil jsou fenomény samy o sobě. Zaměříme se na hry, kde jste zombíky kosili po desítkách, ba po stovkách. Na hry, které neměly budit ani tak hrůzu jako spíš odlehčený pocit osmdesátkových béček. Naostřete mačety, průlet světem nemrtvých začíná…

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *