PodcastyWolfcast

Wolfcast 71: Náhodnost, narativita, kreativita 1

Poslechněte si první část vyprávění Michala Rybky a Martina Vaňa o tom, proč jsou náhoda a chaos důležitými prvky jak pro technologii, tak i pro přírodu a jak souvisí s lidskou tvorbou.

V první části obsáhlého, celkem třídílného Wolfcastu, se zaměříme náhodnost a chaos. Do detailu rozebereme pojem entropie, popíšeme si, jak je pro počítače těžké generovat náhodná čísla a jak k tomu využívají přírodní jevy, řeč dojde i na život a dílo Rudolfa Clausia, který právě pojem entropie matematicky popsal a vybral mu i jeho jméno.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Wolfcast 71: Náhodnost, narativita, kreativita 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *