PodcastyRetro noty

Retro noty 52: Tom Salta – od Ghost Recon po Deathloop

Jarda Konáš přináší profil skladatele Toma Salty, který svou hudbou přispěl do mnoha (nejen) tříáčkových titulů.

Tom Salta je zvláštní úkaz. Je to další ze skladatelů, kteří do herní branže přešli z hudebního světa a kdysi na scéně pracoval s opravdu hvězdnými hudebníky. Volání videoher ale bylo silnější a do branže nakonec pronikl cestou, jakou jsme v Retro notách ještě neměli. Jakou? To se dozvíte v podcastu!

RETRO NOTY O TOMU SALTOVI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Je dost pravděpodobné, že se řada z vás se Saltovou hudbou už setkala. Tenhle chlapík totiž složil soundtracky řady her: Need 4 Speed Underground 2, Crackdown, podílel se na několika dílech série Halo a nově má na kontě Deathloop. Každý z těchto soundtracků zní jinak, ke každému Salta volil jiný přístup a věřte, že někdy předváděl ku prospěchu věci i hodně krkolomnou improvizaci. Pojďte se s námi ponořit do jeho tvorby, stojí to za to!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Retro noty 52: Tom Salta – od Ghost Recon po Deathloop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *