PodcastyRetro noty

Retro noty 48: Silent Hill a dílo Akiry Yamaoky

Jarda Konáš připravil profil slavného skladatele Akiry Yamaoky, tvůrce soundtracků do legendárních her ze série Silent Hill.

Už jsme zvyklí, že hororové hry mají děsivé soundtracky plné zvuků, ambientu, skřípání, těkavých zvuků nebo třeba smyčců šponovaných až kamsi za hranici únosnosti. Akira Yamaoka ale naprosto překopal zavedená pravidla i očekávání a pro sérii Silent Hill vytvořil tak originální soundtrack, že z toho vznikl dodnes nepřekonaný fenomén.

RETRO NOTY O AKIROVI YAMAOKOVI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Yamaoka jde ve své práci proti trendům a místo toho, aby si bral inspiraci u filmové epiky, hledí raději směrem k hudební klubové scéně. Za vzor má osmdesátkové synťáky a devadesátkové altrockové kapely a nebojí se prvky takové hudby použít i do herních soundtracků, ačkoliv jde o úplně jiný vesmír pracující odlišně jak s autorskými postupy, tak posluchačovými vjemy. Není divu, že je proto Akira Yamaoka považovaný za legendu i solitéra mezi herními skladateli. Jeho životní příběh i kariéru si blíže představíme v novém dílu Retro not.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *