PodcastyRetro noty

Retro noty 20: Frank Klepacki – Dvorní skladatel Command & Conquer

Poslouchat hudbu Franka Klepackého se nikdy neomrzí. Mistr elektroniky a rytmu se proslavil zhudebněním strategií od studia Westwood, ale na kontě toho má mnohem více!

Nebudeme si nic nalhávat, Klepackiho práce na Command & Conquer je tím, kvůli čemu na něj rádi vzpomínáme a ještě raději si ho pouštíme. Rodák z Las Vegas se ale podílel i na hrách jako Blade Runner, Lion King nebo The Legend of Kyrandia a Star Wars: Empire at War nebo Grey Goo a 8-bit Hordes. Nejen o těch se rozpovídal Jarda Konáš v dalších Retro notách.

RETRO NOTY O HUDBĚ FRANKA KLEPACKIHO SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Klepacki je proslaven i jako rocker. Jak se zdá, hlavní část své videoherní kariéry má už za sebou a pomalu ho pohltil svět elektrických kytar, bicích a industriálních zvuků. V rámci své kapely The Tiberian Sons vystupuje na koncertech po celém světě a hraje jak herní hudbu, tak vlastní kompozice, které skládal v rámci své sólové kariéry. Je to zkrátka pořádný klepec, když hraje tenhle Klepacki. A vy byste si to měli poslechnout!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Retro noty 20: Frank Klepacki – Dvorní skladatel Command & Conquer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *