PodcastyRetro noty

Retro noty 18: Mark Cooksey – Skládající chemik

Commodore 64 s vynikajícím hudebním čipem SID byl mateřským prsem pro spoustu skladatelů. Patří k nim i Angličan Cooksey.

Hardware je jasný a s ním i čas – byla to 80. léta, kdy se Cookseyho hudba linula z osmibitů, z her jako Bomb Jack, Commando 86 a Paperboy, ale i z konverzí slavných her, třeba z Ghosts ‚n Goblins, Space Harrier nebo Commander Keen. A to přitom chtěl být v mládí chemikem! Cooksey spojil většinu své kariéry s britskou společností Elite, kde se mimojiné potkal s legendárním Robem Hubbardem (poslechněte si o něm). Cooksey měl v oblibě Jeana-Michela Jarreho a Mike Oldfielda a variace na jejich slavné desky se v jeho hudbě objevují často. Ostatně, jak uslyšíte v Retro notách.

RETRO NOTY O HUDBĚ MARKA COOKSEYHO SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

I když Cooksey dokázal přežít zánik Commodore 64 a uchytit se s hudbou na PlayStation, SNES a ve hrách pro Windows. Jako zvukový a hudební producent s malým týmem MTW Music pomáhá herním studiím nejrůznějších velikostí s ozvučením her do dneška. Se svými osmibitovými melodiemi se ale nerozloučil. Některé z nich přepracoval pro orchestr a zazněly v rámci koncertů herní hudby.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

2 komentáře: „Retro noty 18: Mark Cooksey – Skládající chemik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *