PodcastyRetro noty

Retro noty 16: Manami Matsumae

Japonskou skladatelku proslavila Mega Man, od konce 80. let má za sebou desítky her a jde bezesporu o legendu videoherní hudby.

A to přitom nebyla fanynka videoher ani skladatelka! S nulovými zkušenostmi a heslem „musí to být jednoduché!“ se vrhla na první Mega Man (1987). A ta jednoduchost ji udělala slavnou a Matsumae s ní pracovala i dalších dekádách. To ale už svůj kompoziční talent rozvíjela a výsledkem jsou strhující skladby, které uslyšíte v dalším profilovém podcastu od Jary Konáše.

RETRO NOTY O HUDBĚ MANAMI MATSUMAE SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

Matsumae se zaslouženě stala hvězdou především japonského videoherního nebe. Mnoho na PC orientovaných Středoevropanů ji proto objevilo až s jejím příspěvkem do Shovel Knight (2014). A od ní můžete následovat hudební linku třeba k závodně strategické sérii Derby Stallion, Dragon Quest Swords nebo Mighty No. 9 z roku 2016 a k řadě dalších. A to samozřejmě nemluvíme o Mega Man, hře, která patří do učebnic herní historie. Tak na nic nečekejte a vydejte se s Jardou Konášem na další hudební trek.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *