ArtefaktRETRO TV

Artefakt: Alien Breed

Zuby, rychlost, přesila! Vynásobte filmového Vetřelce tisícovkami a dostanete legendární Alien Breed pro Amigu. Podívejte se na to!

ALIEN BREED VYSÍLÁME 16. SRPNA V 18:00 ZDE (klikněte)

Člověk je tvor křehký a zranitelný. Postavte před něj smrtícího vetřelce z vesmíru a je celkem jasné, jak to dopadne. Vetřelec zemře. Protože člověk má zbraň. Její spoušť tiskne v Alien Breed (1991) od britského studia Team 17 prakticky neustále a vetřelci? Ti před ním padají na zem jako mouchy. Někdy také ne a právě o zrodu této intenzivní akce budeme povídat v dalším Artefaktu, který se bude věnovat sérii Alien Breed a zejména jejímu prvnímu dílu.

Ačkoliv jsme zvyklí vnímat Alien Breed jako“vetřelčí“ hru, vývojáři neměli práva na herní zpracování filmových vetřelců. Proto je podoba „čistě náhodná.“ K zajímavostem patří i inspirace hratelnosti ve hrách Laser Squad a Gauntlet anebo systém sesíťovaných terminálů, ve kterých je možné dokupovat vybavení anebo hrát… Pong!

4 komentáře: „Artefakt: Alien Breed

  • Ahoj Retro kluci, prosím nezapomeňte v pátečním vysílání o Alien Breed alespoň zmínit i poslední a jednoznačně nejlepší díl Alien Breed: Tower Assault.
    Je k sehnání na GOGu, ale Amiga CD32 verze je stejně TOP.
    Nelineární postup k cíly, hutná temná atmosféra, brutální obtížnost, přelomový „Retreat mode“, který dovoloval střílet během ustupovaní vzad před vetřelci…dnes banalita, ale tehdy téměř zlom v ovládání a herního zážitku a v neposlední řadě filmové intro i outro na správné navození atmosféry.
    Díky alespoň za zvážení mé prosby…

    Reagovat
  • Pingback: Retro noty 11: Život a dílo Allistera Brimbla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *