PodcastyRetro noty

Retro noty 11: Život a dílo Allistera Brimbla

O skladateli, jehož legenda se stále píše, vypráví Jarda Konáš a k poslechu pouští pecky jako Driver nebo Dizzy!

V historii herních skladatelů vyniká Allister Brimble jako člověk, který se rozkročil přes několik dekád a stále neodhodil svůj kompoziční širák v dál. Allister Brimble začal psát hudbu pro hry na konci 80. let minulého století, účastnil se tedy ještě velkolepé epochy osmibitové hudby. A jak se jednou postavil na nohy, nesmetla ho ani jedna vlna nových počítačů nebo konzolí. Brimble od doby osmibitů a Amig každý rok produkuje nové soundtracky, třeba k Rebel Racing anebo remixuje své starší věci pro nová alba, třeba pro Amiga Power.

RETRO NOTY O DÍLE ALLISTERA BRIMBLA SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

V portfoliu skladatele najdete tituly, které jste určitě hráli, slyšeli o nich nebo se alespoň dívali na nás, jak je hrajeme. Co třeba Alien Breed? Anebo série Project X, Superfrog, Mortal Kombat (Amiga), Cannon Fodder, Xcom: Terror from the Deep, Need for Speed nebo Prison Architect a Project Overload a desítky, možná stovky dalších. Jarda v Retro notách pouští ukázky z těch nejlepších a k tomu vám řekne, jak se Brimble ke skládání dostal, a jak se jeho styl měnil.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *