NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 96: Vynálezci, inovátoři, revolucionáři a pábitelé 5

V posledním dílu série „Vynálezci, inovátoři, revolucionáři a pábitelé“ Michal Rybka a moderátor Martin Vaňo zkoumají fascinující oblast strojové kreativity a inovací.

Diskutují o úspěších evoluční umělé inteligence v oblasti výtvarného umění a překladů, a také o otázkách, které generativní umělá inteligence před lidstvo klade. Postaví tvůrčí schopnosti lidí proti strojové inteligenci, zkoumají, zda je AI nástrojem pro multiplikaci lidského výkonu nebo zda nás od fundamentů odtrhuje.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Závěr epizody nás zavede do diskuse nad otázkami, zda chceme více tvořivých jednotlivců, jak rozvíjet a odměňovat kreativitu, a zda jsme připraveni přistoupit k genetickým manipulacím či pěstování kontrakultury jako prevenci degenerace do „společenské harmonie“. Rovněž budeme zkoumat, jak integrovat umělou inteligenci do kreativních odvětví a jak čelit anti-technickým a anti-kreativním hnutím. Připojte se k nám a společně přemýšlejme o budoucnosti kreativity v době technologických inovací!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *