NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 90: Otázka energie: Baterie a energetická náročnost informace 3

Poslechněte si předposlední díl ze série povídání o energii, tentokrát zaměřený zejména na účinnost.

Michal Rybka ve třetím díle Wolfcastu ze série o energii dokončí rozbor obnovitelných zdrojů energie, přičemž se tentokrát dostaneme i k speciálním konceptům solárních elektráren na orbitě či orbitálních válečných zbraní, využívajících k ničení odraz slunečního záření.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

V části věnované účinnosti si popovídáme o adiabatických počítačích, tajích vědeckého oboru se zajímavým názvem spintronika či tzv. balistické výpočetní techniky. Na závěr si připomeneme slavnou Kardašovovu škálu, podle níž jsme ještě teprve nulovou civilizací – o co jde a proč nejsme už alespoň civilizací typu 1? Dozvíte se v tomto Wolfcastu!

Video The Most Misunderstood Concept in Physics, které Michal v podcastu zmiňuje: https://www.youtube.com/watch?v=DxL2HoqLbyA

Poslechněte si ostatní Wolfcasty, historický přehled naleznete na retronation.cz.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *