PodcastyWolfcast

Wolfcast 86: Historie augumentované a virtuální reality 3

V pokračování Wolfcastu o VR a augumentačních zařízeních dojde řeč na Oculus či na ambiciózní plány Marka Zuckerberga s Metaverse.

Povídání otevřeme přehledem augumentačních katastrof: řeč bude o skryté kameře v Google Glass, díky které se nošení brýlí na různých místech zakazovalo, nebo mobilní hře Pokémon Go, se kterou je v přímé souvislosti spojováno několik desítek až stovek úmrtí a vyšší desítky tisíc dopravních nehod.

Dále se podíváme se na několik známých značek výrobců brýlí pro virtuální realitu, jako jsou HTC s headsetem Vive, Sony s PlayStation VR, či Oculus a jejich pohádkově úspěšný příběh s Johnem Carmackem v hlavní roli. Odtud už vede jen krůček k Marku Zuckubergovi, který má monstrózní plán vytvořit pro svět virtuální Metaverse. Jaké jsou šance, že by projekt mohl být úspěšný? I o tomto mnohém dalším si budou povídat Michal Rybka a moderátor Martin Vaňo.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *