PodcastyWolfcast

Wolfcast 58: Hry, vzdělávání a válka 1

Michal Rybka navazuje na předchozí díly tématem, v němž rozebere přípravy na válku a roli, kterou v ní hrají hry.

V úvodním díle se podíváme na válku z perspektivy aplikované vědy. Tradičně bylo vzdělání a armáda v nepřátelském vztahu, ovšem to se změnilo v 19. stolet. Wolf na příkladu Alberta Einsteina popíše obecné dilema, zda-li se má věda aktivně podílet na válečném úsilí, či ne. A projdeme si případy použití matematiky, jako třeba, když se k vylepšení zodolnění letadel měla využít analýza bodů nejčastějších poškození.

POSLECHNĚTE SI WOLFCAST O HRÁCH, VZDĚLÁVÁNÍ A VÁLCE ZDE (KLIKNĚTE!)

Společně s moderátorem Martinem Vaněm rozebere Michal psychologické aspekty v přípravě na válku. Třeba jak je možné vypěstovat si tzv. „killer instinkt“, potlačit sebezachování či vybudovat psychologickou rezistenci. 

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Wolfcast 58: Hry, vzdělávání a válka 1

  • Vaše podcasty jsou výborné, poslouchám je především v autě. A pokud zmiňujete nějaké video na YT, knihu, film, cokoli, tak není možnost se hned podívat nebo si alespoň na papír poznačit, abych se podíval později. Bylo by možné do popisu podcastu tyto odkazy dát. Díky

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *