PodcastyWolfcast

Wolfcast 49: Dějiny emulace 2

Poslechněte si druhý díl povídání o historii emulace.

V pokračování Wolfcastu o emulaci a její historii se Michal Rybka v prvé řadě zaměří na programovací jazyky. Připraven je pro vás průřez jejich historií, přičemž řadu z nich Michal stručně představí – od historického BASICu přes C++, až po novější C# nebo Swift. Dozvíte se, co znamená pojem interpert a kompiler, nebo jaká specifika vykazuje strojový kód.

DRUHÝ DÍL WOLFCASTU O EMULACI USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Společně s moderátorem Martinem Vaněm se Michal podívá na emulaci koprocesorů a jaké problémy přináší herní emulátory. Mimo jiné se dozvíte i to, jaký je rozdíl mezi herním remakem, reedicí a remakem. V tématicky široce rozkročeném Wolfcastu dojde řeč i na virtuální stroje a moderní softwarové a hardwarové emulace.

Odkazy z podcastu:
Computer History Museum – Oral History of John Backus
https://www.youtube.com/watch?v=dDsWTyLEgbk
DF Retro Hardware: MiSTer FPGA – A Brilliant Mini Emulation System Explored!
https://www.youtube.com/watch?v=PfIwDC2F2lc

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Wolfcast 49: Dějiny emulace 2

  • Jen jsem chtěl říct, že když na konci dílu bude „desetiminutová“ filozofická vsuvka tak mi to přijde jako dobrý nápad.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *