PodcastyWolfcast

Wolfcast 31: Dětské počítače

Vedení dětí k programování a obecně k IT gramotnosti je nelehké a nejedna společnost se na něm spálila. Michal Rybka vám to všechno vysvětlí.

Otázka dětských počítačů se začala řešit od chvíle, kdy byl vstup počítačové technologie do lidských životů nevyhnutelný – tedy od 70. let minulého století. Protože, jak lépe připravit mladou generaci na budoucnost, než když se s ní naučí pracovat? Společnosti Texas Instruments a IBM přispěchaly se svými příspěvky k výuce dětí, v řadě případů byly dokonce úspěšné.

WOLFCAST O DĚTSKÝCH POČÍTAČÍCH USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

A rozhodně to nebyla nuda. Little Proffesor pomáhal s učením matematiky, Speak & Spell zase cvičil hláskování a zaznamenal prodejnost přes milión kusů. Pozdější „osmibity pro děti“ jako Atari 400, Acorn Atom a BBC Micro rozhodně nepropadly. Snažili se i socialističtí inženýři a pro výuku připravili IQ-151 a PMD 85 a svoji roli měl sehrát i Ondra. Poslechněte si, co vám k tomu Michal Rybka a Martin Vaňo řeknou.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o hardwarových katastrofách, československých počítačích, antitechnických hnutích nebo o siru Clive Sinclairovi a Jacku Tramielovi další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Jeden myslel na “Wolfcast 31: Dětské počítače

  • Čekal bych zmínku o OLPC a případně Rapspberry Pi 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *