NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 97: Tomb Raider – příběh soundtracku legendární dobrodružné série

Tomb Raider je bez přehánění legendární série, která svého času posouvala hranice akčních adventur.

Její příběh ale připomíná filmové drama: od snového startu přes pád až na samé dno se Lara Croft nakonec dokodrcala až do náruče Square Enix, jejichž reboot konečně vrátil sérii zašlou slávu.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Tak jako jsou rozmanitá prostředí (a kvalita) jednotlivých titulů, tak se od sebe liší samotné soundtracky. Od klasické hudby po ethno, od netradičních nástrojů po elektroniku, všechno v některém Tomb Raiderovi zaznělo. Měly soundtracky stejnou kvalitu jako samotné díly? Nebo naopak – nezachraňovaly svou kvalitou od úplného průšvihu a neustupovaly do pozadí, když vynikal samotný obsah? Za ty roky už můžeme říct, že v Tomb Raider to bylo od všeho trochu. A proto se na téma podíváme blíž v tomto díle podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *