NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 93: Super Mario a jeho hudební doprovod

Mario je bezpochyby jedna z nejslavnějších postaviček herní historie. Však s ním vyšlo už přes dvě stě titulů! A protože jsme se nedávno dočkali dvou novinek, remaku Super Mario RPG a Super Mario Bros. Wonder, přišel ideální čas si na kníratého instalatéra posvítit.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

V tomto díle podcastu se zaměříme na novější hry z posledních generací konzolí, kdy se objevila nejen řada spin-offů a pokusů o inovaci série, ale taktéž v Nintendu zvolili jiný přístup ke skládání hudby. Soundtrack k Mariovi, to se na dlouho rovnal Koji Kondo. Jak to dopadlo, když zmíněný klasik přestal hrát hlavní roli a přenechal svou pozici mladším sekáčům? Inu, poslechněte si to s námi.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *