NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 91: Hry se Spider-Manem a jejich soundtracky

Spider-Man je populární komiksový superhrdina a dnes už nedílná součást popkultury. Není proto divu, že se ve videohrách objevoval už v dřevních dobách celého oboru.

Tehdy šlo samozřejmě spíš o jednorázové hříčky limitované technickými možnostmi, o to lépe se však na Spider-Manovi ilustruje postupná evoluce až k dnešním AAA titulům.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!) 

Zajímavé také bylo, jak Marvel se značkou pracoval, protože hry se Spider-Manem před rokem 2000 byly dost odlišné od toho, co vycházelo v novém miléniu. Jak k této změně došlo? Byl to plynulý vývoj nebo došlo i na nějaká škobrtnutí? A jak se změnila hudba, která v takových titulech vždy patřičně dokresluje atmosféru? O tom všem si povíme v tomto dílu podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *