NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 83: Dějiny budoucnosti umělé inteligence 4

Poslechněte si čtvrtou, závěrečnou část povídání Michala Rybky o umělé inteligenci.

Poslední díl bude filozofický. Společně s moderátorem Martinem Vaněm se zamyslíme nad otázkami, zda-li lidstvo přežije evoluci umělé inteligence, nebo se mu podaří AI ochočit a udělá si z něj sluhu. A je vůbec možné, aby se nám nad ní podařilo udržet vládu, bude-li mnohonásobně schopnější, než my sami?

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Téma se rozvine v řešení problému právní subjektivity, byť v současné době AI – podobně jako zvířata – práva žádné nemá. Ale to se může jednoho dne změnit. A jelikož je Michal technooptimista, rozvine se na závěr diskuze o potenciální koexistenci člověka a umělé inteligence. Důvodů, proč by to mezi námi a roboty mělo ve výsledku dobře fungovat, je kupodivu více než dost!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *