PodcastyRetro noty

Retro noty 88: Austin Wintory – skladatel her Thatgamecompany, AC: Syndicate a dalších

Příběh Austina Wintoryho se nepodobá ničemu, co jsme zatím v Retro notách slyšeli.

Sice byl odmalička geek, ale o muziku nejevil zájem, a když už na to konečně přišlo, neplánoval stát se herním skladatelem. A přesto se tak stalo, ale proč bychom to teď prozrazovali, když o tom vyprávíme šířeji v podcastu!

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Wintory složil hudbu k několika slavným hrám jako Assassin’s Creed: Syndicate nebo Destroy All Humans, výrazně se podepsal i pod nezávislou hrou Journey. Celou svou kariéru zůstával rozkročený mezi středním proudem a nezávislou herní scénou, zároveň neváhal i po studiích dál občas něco složit do studentských projektů. Proto jsme se rozhodli celý jeho fascinující příběh odvyprávět v tomto dílu Retro not.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *