NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 84: Doyle W. Donehoo – rutinér, či mistr sci-fi strategického žánru?

Herní skladatelé jsou různí. S odborným vzděláním i samouci, hudebníci každým coulem či lidé, kteří se ke komponování dostali až v průběhu práce v oboru. Doyle W. Donehoo patří k těm posledně jmenovaným.

Do herní hudby se vrhl až po dvaceti letech programátorské práce. O to jistěji ovšem od začátku jeho hudba zněla a vyhnula se klasickým nejistým krokům debutujících hudebníků. Velmi rychle si v oboru získal jméno a začal se specializovat na jeden žánr: sci-fi strategie, a to především ze světa Warhammeru.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Nevěnoval se samozřejmě jenom jim, jeho poslední práce je například na novince ze světa Vetřelců nazvané Aliens: Dark Descent. Krásně ovšem na jeho celém díle můžeme sledovat, jak autor zabývající se jedním žánrem dokáže svůj tvůrčí rukopis vybrousit k dokonalosti, ale nevyhne se ani rutině. O tom všem je tento díl podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *