Nezařazené

Retro noty 83: Olivier Derivière – nezaměnitelný rukopis autora hudby A Plague Tale, Life is Strange, Obscure a dalších

livier Derivière je mezi herními skladateli zvláštní úkaz. Jeho tvorbu byste poznali na první poslech, stejně jako hry, ve kterých zazněla.

Tento francouzský skladatel totiž velkou část kariéry strávil prací na titulech balancujících na pomezí nezávislých kousků a her od středně velkých studií.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Obscure, Life is Strange, oba díly A Plague Tale, Vampyr nebo The Council, to jsou všechno hry, které možná nesbíraly maximální hodnocení v recenzích a ani zdaleka se nedočkaly komerčních úspěchů srovnatelných s tříáčkovými konkurenty, každá z nich je ovšem nějakým způsobem natolik zajímavá, abyste si zážitek z hraní odnesli na hodně dlouho. A stejně dlouho vám v uších bude znít Derivièrova hudba.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *