NewsPodcastyRetro noty

Retro noty 82: Upíři ve videohrách 2 – Soul Reaver 2, Vampire The Masquerade, Redfall a další

Upíři se ve hrách objevovali od samého herního pravěku. Proto jsme se k nim vrátili i ve druhém dílu tematického podcastu Retro noty.

Tentokrát se zaměřuje na vampírské hry po roce 2000, kdy se situace na scéně (i trhu) trochu změnila. Upíři masivně pronikli do populární kultury, z filmů jako Blade nebo Od soumraku do úsvitu se stal kult, vycházely jednorázové blockbustery jako Van Helsing a podobným způsobem upíři pronikali i do herní oblasti.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Upíří tituly nebyly už jen hororové experimenty nebo žánrové vyhranění, staly se součástí středního proudu a v několika ohledech v něm dominovaly, jak například dokázal úspěch BloodRayne. A hlavně, jde o období, kdy se do širšího povědomí dostala značka Vampire the Masquerade. Té vděčíme za Bloodlines, jedinečnou lahůdku, na kterou dodnes řada lidí vzpomíná. Nejen o tom je tento díl podcastu Retro noty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *