PodcastyRetro noty

Retro noty 54: Castlevania a její hudba

Jarda Konáš přináší přehled těch nejlepších soundtracků z her značky Castlevania.

Castlevania je značka, která má v herní branži postavení pevné jako základy tajemného hradu v Karpatech. Je tomu ale opravdu tak? První díly jsou dnes po zásluze legenda, ale postupem času docházelo k výkyvům kvality, rozporu v lore, experimentům na nových platformách i snaze překlopit legendární konzolovou akční hopsačku do mobilního formátu.

RETRO NOTY O CASTLEVANII POSLOUCHEJTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Celým tímto vývojem se projdeme v aktuálním dílu podcastu Retro noty, protože Castlevania je nejen velké téma samo o sobě, ale ona si drží obecně v herní hudbě vysoký standard navzdory výkyvům v kvalitě samotných her. A navíc se během let na Castlevania titulech protočila neuvěřitelná řada skladatelů, kteří přesto dokázali udržet ve své tvorbě výraz i atmosféru původní hry. To je velké umění!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídají s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

2 komentáře: „Retro noty 54: Castlevania a její hudba

  • Zdálo se mi to nebo Jarda naprosto vypustil nejlepší díl serie s nejlepším soundtrackem Symphony of the Night?!

    Reagovat
    • asi ne, take jsem cekal az rekne ze schvalne preskocil SoTN aby o to mluvil vic a zahral nekolik tracku, bohuzel k tomu nedoslo. je to fakt divny.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *