PodcastySvorky

Podcast Svorky o Immortality s Lucií Formánkovou a Danem Hantákem

Interaktivní film vstává z mrtvých pod vedením Sama Barlowa.

Nad FMV opusem Sama Barlowa jsme se sešli ve třech: Lucka Formánková z Charles Games má za sebou studia filmové vědy a Dan Hanták zase všechny Barlowovy hry. Jaká je podle nás Immortality? Nebudu spoilovat, když prozradím, že jsme všichni vrcholně spokojení až nadšení. Rekonstrukce tří ztracených filmů ze stovek jejich záběrů odhaluje nejen intimní život hlavní (a také ztracené) herečky, ale hlavně něco, co filmaři nikdy nenatočili. Immortality jako tvůrčí vrchol, ale také Immortality jako žeň pro voyuery, nebo interaktivní film, který má konečně smysl. Poslechněte si naše další Svorky!

SVORKY O IMMORTALITY SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Immortality je jinou hrou, možná by se až dalo diskutovat o tom, do jaké míry to hra je. Ale tyhle úvahy nechme stranou – je to interaktivní a zábavná hra, která má firmálně nejblíže k logickému skládání obrazových dílků dohromady. Jenže to, co se v těch dílcích – záběrech – vypráví, to je nadmíru vydařené herecky, režijně a scénáristicky. Barlow ani nezapomíná provokovat nahotou nebo dalšími motivy, na které ve hrách nejsme moc zvyklí. 

Své postřehy a nápady nám pište do diskuze na Facebooku nebo do mailu retronationrulez@gmail.com. A jestli se vám povídání líbilo, tak nám napište recenzi a zhodnoťte na vaší podcastové platformě. A jestli se vám to líbilo ještě víc, tak zvažte, zda nechcete podpořit projekt Retro Nation na Patreonu. Kromě Svorek se scházíme několikrát týdně ve videích a podcastech, které se věnují klenotům z minulosti – videoherním i myšlenkovým.

Jeden myslel na “Podcast Svorky o Immortality s Lucií Formánkovou a Danem Hantákem

  • Čistě pro zajímavost – Bunuel adaptaci Mnicha v šedesátých letech skutečně natáčel, ale došly mu peníze. Scénář o pár let později realizoval Adonis Kyrou. Ambrosia hraje Franco Nero a prý to není nic moc.
    A Barry Gifford spolu s Lynchem napsal scénář k Lost Highway. Takže jste se docela trefovali 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *