NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 101: Generační příprava – jak se IT učí a jak se inkorporuje ve společnosti? 1

V úvodním díle nové série Wolfcastu se zaměříme na téma „Generační příprava: Jak se IT učí a jak se inkorporuje ve společnosti?“

Diskutujeme o tom, jak vzdělání slouží jako nástroj jak ke zjednodušení, tak k zkomplikování života, a jak je přenos znalostí klíčovým kamenem pro existenci civilizace.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Michal Rybka společně s Martinem Vaněm provedou rozbor technického vzdělávání v kontextu dnešní doby a dále se podívají na fenomén „brain drain“ a jeho dopady na technologický vývoj. Featuring Jan Amos Komenský.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Jeden myslel na “Wolfcast 101: Generační příprava – jak se IT učí a jak se inkorporuje ve společnosti? 1

  • Zdravím! Díky moc za další podnětný díl – těším se na pokračování. Chtěl bych ale uvést na pravou míru, jak to je s Komanského pojednáním o přírodních vědách v Labyrintu:
    Když se Poutník v kapitole XI. vydá mezi filozofy, zavítá taky mezi fyziky, aritmetiky, geometry, geodety a astronomy. Protože to tehdy byly obory, vyučované na Artistické fakultě (v rámci tzv. 7 svobodných umění). Ze které se později stala filozofická fakulta. Úplně nevím, jaké další technické obory měl Wolf na mysli, o kterých by ještě mohl Komenský v tehdejší době uvažovat.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *