Wolfcast 101: Generační příprava – jak se IT učí a jak se inkorporuje ve společnosti? 1
V úvodním díle nové série Wolfcastu se zaměříme na téma „Generační příprava: Jak se IT učí a jak se inkorporuje ve společnosti?“
Diskutujeme o tom, jak vzdělání slouží jako nástroj jak ke zjednodušení, tak k zkomplikování života, a jak je přenos znalostí klíčovým kamenem pro existenci civilizace.
PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)
Michal Rybka společně s Martinem Vaněm provedou rozbor technického vzdělávání v kontextu dnešní doby a dále se podívají na fenomén „brain drain“ a jeho dopady na technologický vývoj. Featuring Jan Amos Komenský.
Kde všude najdete podcasty Retro Nation?
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace
O podcastech Retro Nation
Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.
Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.
Zdravím! Díky moc za další podnětný díl – těším se na pokračování. Chtěl bych ale uvést na pravou míru, jak to je s Komanského pojednáním o přírodních vědách v Labyrintu:
Když se Poutník v kapitole XI. vydá mezi filozofy, zavítá taky mezi fyziky, aritmetiky, geometry, geodety a astronomy. Protože to tehdy byly obory, vyučované na Artistické fakultě (v rámci tzv. 7 svobodných umění). Ze které se později stala filozofická fakulta. Úplně nevím, jaké další technické obory měl Wolf na mysli, o kterých by ještě mohl Komenský v tehdejší době uvažovat.