Podcasty

Wolfův podcast: Od války po osmibity

Hardwarový archeolog Michal „WolfCast“ Rybka odhaluje nejen hardwarovou a herní minulost. Poslechněte si to sami!

V prvním díle Wolfova podcastu se společně s Michalem a Pavlem zaměříme na dobu mezi koncem druhé světové války a začátkem 80. let 20. století. Elektronky nahrazuje tranzistor, teoretické matematiky praktičtí programátoři. Je to doba, ve které nové technologie přitahují pozornost jak inženýrů na akademických institucích, tak lidí, kteří připojují první herní konzole k domácí televizi a s úžasem prohánějí vysvícené body do čtyř směrů. Je to také doba, kdy se vydávají na svou kariéru lidé jako Nolan Bushnell, Steve Jobs, Steve Wozniak a řada dalších. A v neposlední řadě je to doba revoluční, kdy do domácností kromě prvních her nastupují Dungeons & Dragons a do kin přichází Star Wars.

Podcasty Retro Nation najdete na Anchoru a Spotify.

V dalších dílech Wolfova podcastu budeme postupně probírat významné hardwarové milníky, události a osobnosti herní historie. Wolfův podcast bude vycházet vždy v druhé a čtvrté úterý každého měsíce.

A proč to děláme? Inu, hardware máme rádi. Bez něj by to hraní nešlo a, ostatně, ani spousta jiných věcí. Třeba tenhle text bysme ryli do břidlicové tabulky. Herní hardware, jeho evoluce a technologické změny nastartované herním vývojem, to je něco, co nás extrémně zajímá. Proto jsme po úspěchu Patreonu Retro Nation oslovili Michala Rybka, našeho dlouholetého známého a odborníka na hardwarovou herní historii, zda by se nechopil specializovaného podcastu zaměřeného na minulost. Byli jsme rádi, protože souhlasil a připravil úvodní díl seriálu, který (snad, asi, zatím, doufáme) nemá v České republice obdoby.

6 komentářů: „Wolfův podcast: Od války po osmibity

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *