NewsPodcastyWolfcast

Wolfcast 84: Historie augumentované a virtuální reality 1

Michal Rybka vypráví o tom, co je to augumentace a virtuální realita – kde to všechno začalo a proč lidi jiná verze reality tak moc přitahuje.

Augmentace a augmentovaná realita jsou různé věci a v tomto díle si rozebereme oba pojmy. Vydáme se do historie za fascinujícími vynálezy a myšlenkami lidí, jako Vannevar Bush či Ivan Edward Sutherland.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA SPOTIFY (KLIKNĚTE!)

Rozebereme si stereoskopii v souvislosti s lidskou biologií a od historických stereoskopických zařízení se plynule dostaneme až do současnosti – k boomu, jež tato technologie zažila, spojeného s vydáním filmu Avatar režiséra Jamese Camerona z roku 2009.

Poslechněte si ostatní Wolfcasty, historický přehled naleznete na retronation.cz.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem, hrami a lidskými dějinami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *