PodcastyWolfcast

Wolfcast 68: Dějiny malware 3

Závěrečný díl Wolfcastu o dějinách malwaru je tady a s ním i Michal Rybka a Martin Vaňo.

V třetí části konečně pronikneme k červům, zombie networks, trojským koňům a ransomware. Připomeneme si historicky významné okamžiky historie škodlivého kódu, velký skandál od Sony BMG, a samozřejmě i techniky, jak se škodlivé kódy šíří a jak fungují.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Definujeme si pojem hacking a jedny z nejznámějších hackarských skupin a klanů z celého světa. V závěru Michal rozklíčuje, proč se něco takového, jako je veřejně dostupný kryptografický software Tor, patentovaný US Navy, nabízí zdarma.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *