PodcastyWolfcast

Wolfcast 67: Dějiny malware 2

Poslechněte si druhý díl povídání Michala Rybky na téma malwaru a jeho dějin.

V tomto pokračování společně s moderátorem Martinem Vaněm rozkryjeme tajemství sebereplikujícího se kódu. Wolf představí řadu virů, které počítačovému světu škodily v historii, chronologicky až do dnešní doby, a přiblíží jejich architekturu, včetně fází jejich působení.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

A jelikož na viry máme (když opatrnost selže) antiviry, bude v tomto díle velký prostor nedávno zesnulému programátorovi Johnu McAfeemu, po němž je pojmenovaný jeden z nejznámějších antivirů historie. Jeho životní příběh by vydal na filmové zpracování, v němž by nemálo prostoru dostaly drogy, prostitutky či špehování tajných služeb.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *