PodcastyWolfcast

Wolfcast 66: Dějiny malware 1

Michal Rybka otevírá prvním dílem povídání o dějinách malware.

Cílem malwaru je poškodit funkci sítě nebo zařízení, získat neoprávněný přístup, či uživatelům znemožnit přístup k jejich datům. Jako takový vznikl až po nástupu softwaru a jde tedy o poměrně mladé téma. V prvním díle Wolfcastu bude Michal společně s moderátorem Martinem Vaněm rozebírat metodu „backdoor“, kterou využívají tajné služby.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Druhá polovina prvního dílu přinese pohled do „sociálního inženýrství“, velmi staré metody získávání přístupu k utajovaným informacím, založené na psychologickém nátlaku. Michal uvede šest základních psychologických principů a čtyři základní útočné vektory. Řeč dojde i na slavné phisery, jako třeba Frank Abagnale Jr., jehož příběh se stal předlohou k filmu Chyť mě, když to dokážeš.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *