PodcastyWolfcast

Wolfcast 59: Hry, vzdělávání a válka 2

Druhý díl Wolfcastu o válce a její spojitosti s hrami.

Michal Rybka v pokračování probere válečné hry, neboli wargames. A věřte, že se nejedná jen o fenomén počítačové éry, historie sahá mnohem hlouběji. Wolf probere klasické hry jako Go, šachy, i některé další méně slavné a představí jejich tvůrce.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT ZDE NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Řeč přijde i na simulátory, jež mají za úkol vzdělat začátečníky v oblasti základní orientace, elementární mechanizace úkonů či jim pomoci odbourat paniku. A jejich použití znamená někdy i nezanedbatelnou úsporu ve financování vojenského tréninku. Závěr povídání bude o moderních realistických simulátorech, kdy neopomeneme světově významnou práci českého týmu Bohemia Interactive Simulations.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *