PodcastyWolfcast

Wolfcast 57: Informace a válka 2

Druhá, závěrečná část povídání o informacích ve válce.

Michal Rybka se v tomto Wolfcastu zaměří na to, jakým způsobem je možné během války získávat správné informace – a to z pohledu válčících stran, takže řeč bude o rozvědce, analýze fotografií a taky třeba o dronech. V této souvislosti Michal rozebere rovněž metody kryptografie a další techniky, jejichž účelem je zabránit nepříteli záskávat informace.

DRUHÝ DÍL WOLFCASTU O INFORMACÍCH A VÁLCE USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Významnýn bodem vyprávění se stanou dezinformace – uvedou se důvody, proč se dezinformace produkují a jaké jsou všechny jejich varianty používané ve válečné praxi. Společně s moderátorem Martinem Vaněm se Michal zamyslí nad pojmem „moderní válka“ a proč právě informace dnes obrazu války dominují.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *