PodcastyWolfcast

Wolfcast 56: Informace a válka 1

Jaký vliv má válka na informace a jejich šíření?

Michal Rybka se ve svém povídání zaměří na informační aspekty, které přináší válečný stav. Široké téma otevře v prvním díle popisem války jako organizovaného konfliktu, kde organizace a informace tvoří jeho základ. Jak moc důležité jsou legendy pro národní identitu? Kdo a jak ve válce lže?

PRVNÍ DÍL WOLFCASTU O INFORMACÍCH A VÁLCE USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Nebyl by to samozřejmě Wolfcast, aby nedošlo i na technologie. Druhá polovina prvního dílu se budě věnovat automatizaci – od Archimédových zbraní, přes vývoj palných zbraní až po současné trendy, jako jsou například zbraně se systémy Seek and Destroy. Asistovat Michalovi bude jako vždy moderátor Martin Vaňo.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiu, hardwarových katastrofách, československých počítačích, vynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *