PodcastyWolfcast

Wolfcast 55: Historie multimédií 2

Poslechněte si druhý díl povídání o historii multimédií.

Michal Rybka naváže se svým Wolfcastem na audio formáty. Po alternativních nekomprimovaných formátech bude těžištěm vyprávění ztrátová a bezztrátová komprese – MP3, FLAC, OGG Vorbis a další. Komprimované audio je ideálním společníkem na cesty a jak se takový zvuk dostane z úložného zařízení až do vašich sluchátek? V případě bezdrátového přenosu registrujeme několik přenosových protokolů a Michal vám je přehledně popíše. Neopomene rovněž optické formáty a speciální pozornost věnuje USB audiu.

DRUHÝ DÍL WOLFCASTU O HISTORII MULTIMÉDIÍ USLYŠÍTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Ve druhém díle se společně s moderátorem Martinem Vaněm dostaneme konečně i k obrazu: jaká jsou úskalí skladování obrázků v digitální formě, jak funguje komprese a dojde i na rozbor digitálního videa, což je vlastně jen sled mnoha statických obrázků v řadě za sebou.

Jestli vás povídání zaujalo, poslechněte si Michalův podcast o digitálním audiuhardwarových katastrofáchčeskoslovenských počítačíchvynálezcích a vizionářích nebo o dětských počítačích a Jacku Tramielovi a další Wolfcasty.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to… Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *